Lighting Corta havebelysning væglampe antracit til 2 lyskilder 1289002
Denne smukke antracit væglampe i aluminium ser meget flot ud i enhver have. Da lyskilden ikke er inkluderet, kan du efter eget skøn kombinere den smukkeste farve lyskilde med denne væglampe.
| Mærke | Lighting |
| Farve | Antracit |
| Højde | 334mm |
| Serie | Corta |
| Garanti | 3 år |
| Spænding | 220-240Volt |
| Materiale | Aluminium |
| Beskyttelsesgrad (IP) | 44 |
| Bredde | 85mm |
| Dybde | 112mm |
| Form | Rund |
| Dæmpbar | Ja |
| Formue | 25Watt |
| Type lyskilde | E27 |
| Produktklasse | Verlichting |
| Kategorier | Væglampe |
| Antal lyskilder | 2 |
| Medfølgende Lyskilde | Ingen |
| Boligstil | Moderne Belysning |
| Rum | Have |
| Til indendørs eller udendørs | Udenfor |
Udendørs væglamper har det hårdt. De udsættes for regn, sol, vind, støv, insekter og ekstreme temperaturer, samtidig med at de nat efter nat oplyser indgange, terrasser og stier.